Modele anatomiczne są coraz powszechniej nabywane na uczelniach czy w przychodniach. Istotne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze wymagania. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na czas wykonania zlecenia, z czego zbudowany jest określony model.
Modele anatomiczne charakterystyka według grup:
Możemy poznać tak naprawę tyle fragmentów ile posiadamy. Zaczynamy od najwyżej umiejscowionego czyli modele anatomiczne głowy. Możemy tutaj wyodrębnić:

  • modele anatomiczne głowy otwierane posiadające 5 fragmentów. Są to szczególnie precyzyjne modele anatomiczne, jakie mają też ponumerowane poszczególne elementy do skuteczniejszej edukacji. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby odpowiednio ukazać układ mięśni jakie przechodzą na twarzy.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się sporą popularnością. Posiadają one wyjmowane szczegóły. Dzieci potrafi samemu dopasowywać niektóre elementy i dzięki temu rozwijać swoje umiejętności. Tego rodzaju modele anatomiczne niejednokrotnie widziane są w podstawówkach i właśnie przez nie są zamawiane.
  • modele anatomiczne głowy oraz nerwy. Są to modele anatomiczne postawione na podstawce, jakie mają dobrze pokazany przebieg nerwów. Dopasowane są one do szkól, lecz również na kursy.

Później bardzo duży wybór mają modele anatomiczne nóg. Możemy wyodrębnić

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne nieruchome położone na podstawie, które reprezentują ruch prostowania stawu. Są one szczególnie często stosowane do symulacji działania danych mięśni w czasie ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej oraz stopy. Bardzo interesujące modele anatomiczne, jakie nie tylko przedstawiają dokładną budowę, lecz również możemy je śmiało rozkładać na mniejsze kawałki, Są to modele anatomiczne profesjonalne i doskonale sprawdzają się pośród studentów czy rehabilitantów. Stawy zostały tak zaprojektowane, że są zmienne i zintegrowane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one również w skali 1:1 i prezentują przebieg nerwów i kości.

Modele anatomiczne, które używane są przed studentów stomatologii są toż np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, aby dokładnie było stwierdzić próchnicę są powiększone mniej więcej 10x
  • modele anatomiczne, które wskazują rozwój buzi i zębów człowieka. Są to modele anatomiczne nieruchome, które oparte są na profesjonalnej podstawówce. Kolorami wskazane są zęby mleczne a stałe. Każdy ząb w szczękach niemowlaka został określony wiekiem w miesiącach, w którym pojawi się. Tego rodzaju modele anatomiczne są bardzo dokładne i chętnie kupowane przez studentów. Pomagają nie tylko w nauce, jednak również jak ludzka buzią prezentuje się jak jesteśmy mali, a jak jesteśmy pełnoletni.

Na pewno warto kupić modele anatomiczne, zawsze należy dobrać sklepy, jakie cieszą się dobrymi opiniami, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani ich przeznaczenia. Namawiamy do wyselekcjonowania modeli anatomicznych, które Wam najlepiej odpowiadają.