Modele anatomiczne możemy dostać w specjalistycznych sklepach. Jednak nie są to jedynie modele anatomiczne poszczególnych elementów ciała na których uczą się przyszli lekarze i poznają anatomie. Występują także modele anatomiczne zwierząt, które służą do nauki lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest nadzwyczaj wielki. Najbardziej rozpowszechnione są zaawansowane fantomy kota do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Studenci mogą się na nich nauczyć:

  • innych technik RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w kilku miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na których można naprawdę sporo się nauczyć. Możemy dodatkowo zakupić właśnie i tylko tąż np łapkę psa do wiedzę robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Stanowią one wyjątkowo precyzyjnie odzwierciedlone, dzięki czemu student w szybki sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, które pokazują proces choroby i jego etapy u pupila. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak ścięgna itd. Kolejne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do etapu bardzo zaawansowanego.

Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do także szczególnie powszechnych i interesujących. Co zwierają: Sztuczne zęby oraz kości otoczone miękką gumą także zaopatrzony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG oraz zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco wykonane i pozwalają przyszłemu weterynarzowi przeprowadzenie dokładnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Posiadają także ramię mocujące, dzięki czemu możemy pysk psa umieścić w pewnym miejscu i nauczyć się robić zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak małe i by odtworzyć ich elementy należny je zwiększyć. Takim modelem może być model głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Sugeruje on struktury aparatu gębowego kłująco-ssącego. Inne modele anatomiczne zwiększone toż np mrówka 30x powiększona. Doskonale kształtuje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Kolorowe modele anatomiczne potrafimy kupować np jak typ stopy konia. Są on w kilku rodzajach i jest wydrukowany jako projekt 3d. Jak widzimy modele anatomiczne zwierząt cieszą się także wyjątkowo wielkim zainteresowaniem. Asortyment jest rzeczywiście ogromny. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają wciąż możemy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są wykonywane dla nas uwzględniając to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak mieć, że takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Jednak wybierajmy sprawdzone i polecane firmy, które są od lat na naszym rynku.